PoradyTechnologie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego laptopa?

zakup nowego laptopa

Podczas zakupu laptopa warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, które wpłyną na jego wydajność i funkcjonalność:

 1. Procesor: im wyższa jego wydajność, tym lepsza będzie ogólna wydajność laptopa. Najlepiej wybierać procesory z serii Intel Core i5 lub i7 lub odpowiedniki AMD.
 2. Pamięć RAM: im większa pamięć RAM, tym szybciej laptop będzie działał. Minimalna ilość pamięci RAM to 8GB.
 3. Dysk twardy: warto wybrać laptop z dyskiem SSD, który zapewni szybsze uruchamianie systemu i programów. Minimalna pojemność dysku to 256GB.
 4. Karta graficzna: jeśli planujesz korzystać z laptopa do gier lub pracy z grafiką, warto wybrać model z dedykowaną kartą graficzną.
 5. Ekran: warto wybrać laptop z matrycą IPS, która zapewni żywe i odwzorowane kolory oraz wysoką rozdzielczość.
 6. Bateria: ważne jest, aby bateria laptopa zapewniała długi czas pracy na jednym ładowaniu.
 7. Waga i rozmiar: jeśli potrzebujesz laptopa, który łatwo zabierzesz ze sobą w podróż, warto wybrać model o mniejszych rozmiarach i niższej wadze.
 8. Porty i złącza: warto zwrócić uwagę na rodzaj portów i złącz w laptopie, które umożliwią podłączenie różnych urządzeń.
 9. Marka i jakość wykonania: warto wybierać laptopy znanych i renomowanych marek, które zapewniają dobrą jakość wykonania i długą żywotność.
 10. Cena: warto zwrócić uwagę na cenę laptopa i wybrać model, który spełni nasze wymagania, ale jednocześnie nie przekroczy naszego budżetu.

Jeśli jednak nie wiecie Państwo nadal jakiego wyboru dokonać, z pomocą z pewnością przyjdą informatycy z zaprzyjaźnionego serwisu komputerowego.

Comments (1)

 1. […] Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego laptopa? Zakup nowego laptopa, co jest ważne w nowym laptopie, jaki procesor do nowego laptopa.  […]

Comment here