Technologie

Czym jest panel HMI

naprawa panelu HMI colortronic

Co to jest Panel HMI? HMI to skrót od Human Machine Interface. Jak sugeruje ta nazwa, panele te zapewniają wizualny interfejs między maszynami, sprzętem i procesem a operatorem lub inżynierem. Większość firm używa wielu paneli HMI w lokalizacjach dogodnych dla operatora, a każdy z nich jest skonfigurowany tak, aby dostarczał dane, których operator potrzebuje w danej lokalizacji.

Jak wybrać najlepszy panel HMI?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar wyświetlacza. Panele HMI są dostępne we wszystkich rozmiarach, zwykle od 3 cali do 25 cali.

Interfejs HMI z ekranem dotykowym może występować w kolorze lub być monochromatyczny.  Kolorowe panele HMI są żywe i pozwalają na łatwe pokazanie stanu za pomocą kolorów, ale jednostki monochromatyczne są mniej kosztowne i bardzo wydajne do wyświetlania niewielkiej ilości danych, takich jak informacja zwrotna o prędkości lub pozostały czas w partii.

Panele HMI maja różną rozdzielczość, interfejs, ochronę czy zastosowanie.  Panele dotykowe HMI są dostępne u wielu producentów do szerokiego zakresu zastosowań. Do najbardziej popularnych typów tych urządzeń należą panele operatorskie HMI oparte o ekrany dotykowe firm: Siemens, Rockwell Automation, Beijer Electronics, Aaeon, Advantech, Allen-Bradley Pro-Face, Schneider Electricczy GE Fanuc. Jednak uszkodzony panel sterujący zwykle wiąże się z awarią całej linii produkcyjnej, co z kolei często wiąże się z dużymi kosztami.

Technicy i monterzy bydgoskiej firmy Info – Instal  sp. z o.o. posiadają wieloletnie doświadczenie i specjalizują się w serwisie techniczno-naprawczym paneli, komputerów i elementów instalacji wszystkich producentów.

Naprawa paneli operatorskich HMI oraz pilotów przemysłowych, wymiana  uszkodzonych matryc dotykowych, klawiatury lub przycisków czy też diagnoza i eliminacja elektronicznych  usterek – to tylko niektóre z usług wykonywanych przez tą firmę.  Ten serwis paneli HMI posiada już ugruntowaną pozycję na rynku. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z jego usług.

naprawa panelu HMI colortronichmi serwis colortronic

Comments (1)

  1. […] Serwis paneli HMI, naprawa paneli operatorskich, panele operatorskie co to jest, Siemens, Colortronic, naprawa paneli HMI  […]

Comment here