BiznesNowości

Jak Zbudować Stronę WWW

projektowanie stron Bydgoszcz

Strona główna (Homepage)  www jest swego rodzaju cyfrowym znakiem powitania dla osób odwiedzających Twoją  witrynę. Jak projektować stronę www,  która przyciągnie odwiedzających, zachowując jednocześnie zgodność z najlepszymi praktykami projektowania stron internetowych? Mamy dla Was kilka porad:

1.Zadbaj o przejrzystość układu i łatwą nawigację

2. Użyj obrazów o wysokiej rozdzielczości

3. Upewnij się, że schemat kolorów i tło są dobrze dobrane.

4. Zoptymalizuj przyciski strony głównej.

5. Regularnie aktualizuj zawartość

1. Utrzymuj swój układ w czystości i łatwości w nawigacji.

Utrzymanie układu strony głównej w czystości i bez „bałaganu” jest niezbędne. Odwiedzający witrynę często czują się przytłoczeni, jeśli otrzymują nadmierną ilość informacji i obrazów. Jeśli zawartość Twojej witryny będzie dobrze przemyślana i uporządkowana,  będzie z pewnością postrzegana jako bardziej  profesjonalna.

Wybierz szablon strony www, który jest przejrzysty i łatwy w nawigacji. Upewnij się, że wszystkie najważniejsze treści i obrazy znajdują się w części widocznej na ekranie, gdzie oczy odwiedzających  najprawdopodobniej je zobaczą.

Unikaj zaśmiecania strony głównej zbyt dużą liczbą obrazów, ikon, klipartów, banerów, niekończącego się tekstu i tak dalej. Nikt nie chce przeglądać niechlujnej strony.

2. Dodaj obrazy w wysokiej rozdzielczości.

Obraz jest wart tysiąca słów, prawda? Jeśli chodzi o stronę główną, to powiedzenie jest prawdziwe. Zdjęcia pozwalają odwiedzającym dowiedzieć się o co chodzi  Tobie i Twojej witrynie. Jeśli nie masz dostępu do zdjęć wysokiej jakości, możesz wybrać  z wielu banków darmowych zdjęć. Dobre obrazy mogą zastąpić niezliczone wiersze tekstu — wykorzystaj to na swoją korzyść.

3. Upewnij się, że schemat kolorów i tło dobrze ze sobą współgrają.

Te proste, ale ważne elementy nadają ton Twojej stronie głównej i prawdopodobnie będą takie same na wszystkich stronach Twojej witryny.  Wybierz schemat kolorów i tło, które dobrze ze sobą współgrają i wzmacniają Twoją markę. Unikaj jednak dodawania zbyt wielu kolorów i nie wybieraj tła, które odciągnie uwagę od głównych obrazów i tekstu.

4. Zoptymalizuj przyciski strony głównej.

Nie każda strona główna będzie miała lub nawet będzie potrzebować przycisków, ale jeśli zamierzasz ich używać, powinieneś używać ich właściwie. Twoje przyciski lub wezwania do działania (CTA) to bramy do innych stron, stron internetowych, artykułów promocyjnych, galerii produktów i wielu innych. Jeśli celem jest skłonienie ludzi do działania i kliknięcia, musisz sprawić, by przyciski te „skusiły” potencjalnego klienta. Postaraj się jednak, aby treść wezwania do działania była jak najjaśniejsza i najkrótsza – postaraj się, aby zawierało mniej niż 4 słowa.

5. Często aktualizuj zawartość.

Nie możesz mieć idealnej strony głównej bez dobrego, solidnego tekstu. Twoim pierwszym celem powinno być upewnienie się, że odwiedzający witrynę natychmiast zrozumieją, o czym jest witryna. Pamiętaj jednak, że będziesz mógł przejść do bardziej szczegółowych informacji na innych stronach swojej witryny, więc nie ma potrzeby pisania „powieści”. Na przykład: pisanie biografii o sobie, czy firmie na stronie głównej jest po prostu powtarzalne, gdy masz oddzielną stronę zatytułowaną „O nas”. Dać się ponieść emocjom i pisać zbyt opisowe akapity to niezawodny sposób na usypianie użytkowników. Zadbaj o to, aby tekst strony głównej Twojego serwisu www był świeży i aktualny. Dzięki temu czytelnicy będą wiedzieć, że Twoja witryna jest aktualna i stanowi wiarygodne źródło informacji.

Mamy nadzieję, że tych kilka prostych porad pomoże Wam w przygotowaniu  własnego projektu  strony firmowej lub bloga. 

Comments (1)

  1. […] Jak zbudować stronę www, jak zbudować Homepage, budowanie stron www, porady jak zbudować stronę internetową, strony internetowe Bydgoszcz  […]

Comment here